Natural Protein

Jakožto fanoušci sportu a zdravého životního stylu jsme za ty roky vyzkoušeli mnoho proteinových směsí, které ale nikdy nebyly úplně ono. A vlastně to bylo v podstatě vždy stejné - protein, aroma a sukralóza. To nevyrábí nikdo nic ...

Jakožto fanoušci sportu a zdravého životního stylu jsme za ty roky vyzkoušeli mnoho proteinových směsí, které ale nikdy nebyly úplně ono. A vlastně to bylo v podstatě vždy stejné - protein, aroma a sukralóza. To nevyrábí nikdo nic lepšího? A jelikož jsme nic lepšího skutečně nenašli tak jsme se rozhodli založit NaturalProtein, který učiní tomuto průměru navždy přítrž. 

V roce 2017 užíváme dostupné proteinové doplňky stravy. Vadí nám ale standardní složení drtivé většiny dostupných produktů (protein špatné chuti, barvivo, aroma a sukralóza). Hledáme proto alternativu jak v ČR, tak i v zahraničí, kde je situace o něco lepší. Nedaří se nám ale najít produkt, který by alespoň vzdáleně splňoval naše představy. Napadá nás, že si protein zkusíme vyrobit sami. Kupujeme mixér, mrazem sušené ovoce ze supermarketu, vlákninu, stévii a další přísady. Vše mícháme v různých poměrech a už první pokusy dopadají chuťově velmi dobře. Máme vyhráno, jdeme do akce.

První problémy se dostavují velmi brzy. Proteiny neumíme pořádně zabalit, s mrazem sušeným ovocem zase pracovat a tak se vše rychle kazí. Problém s balením a trvanlivostí se nám následně povede úspěšně vyřešit a vrháme se na shánění nejlepších surovin, které splní vysoké požadavky. Začínáme používat proteiny se slunečnicovým lecitinem (oproti standardnímu sójovému), kakao v BIO kvalitě, pravé mrazem sušené ovoce a vlákniny těch nejvyšších řad. První balení jahodové, malinové, banánové a kakaové příchuti roznášíme po všech známých a složení průběžně upravujeme na základě zpětných vazeb. Po dlouhém testování docházíme k závěru, že máme konečně vše odladěné. V tomto názoru nás následně utvrzuje VŠCHT, kde naše produkty průběžně testujeme. Na konci roku 2018 zakládáme společnost NaturalProtein a vydáváme se na dobrodružnou cestu.

Vytváříme první brandingové balení proteinů. Stačí nám k tomu zakoupené doypacky, loga na průhledné lepící fólii a složení tištěné na malé poruchové domácí tiskárně. Touto dobou také dokončujeme první verzi našeho eshopu a pronajímáme si malou provozovnu na náměstí v Ostrově nad Ohří. V Havlíčkově Brodě začínáme s výrobou našich originálních dřevěných odměrek z bukového dřeva. Potýkáme se také s dalšími problémy - na eshopu nelze kvůli technické chybě objednat, první vyrobená poloautomatická míchačka na proteiny nefunguje kvůli špatnému těsnění, sklad na zásoby je malý a nepřehledný a systém pro výrobu chybí úplně. Je až s podivem, že dokážeme expedovat první objednávky a tak každý den vozíme balíky k dopravcům. Vyrážíme s našimi proteiny na první akce mezi lidi, jako je například City Triatlon Karlovy Vary, farmářské trhy na Kulaťáku, Food piknik nebo festival Evolution v Praze. To vše vykonáváme při stálém zaměstnání. Ke konci roku přicházíme s novými příchutěmi, konkrétně s arašídovými a kávovými proteiny. A také rozšiřujeme portfolio o veganské proteiny.

Malá provozovna přestává stačit, přesouváme se proto do velké výrobní haly v Karlových Varech. Investujeme do rekonstrukce, nového vybavení a skladových zásob. Také konečně najímáme první výpomoc. Ručně lepené doypacky s tištěným složením nahrazují nové na zakázku vyráběné, vybavení se inovuje, modernizuje se sklad surovin i produktů. Dopravci už jezdí vyzvedávat objednávky k nám a to na denní bázi. Opouštíme zaměstnání a věnujeme se podnikání naplno. Příchutě rozšiřujeme o kokosový, mangový a vanilkový protein. Zavádíme nové kategorie, konkrétně Proteinová dieta, Nestíhám jídlo, Sportuji a Cvičím a upravujeme složení. Navíc přidáváme náš první Veganský protein.

Ve výrobních prostorech to vypadá jako v malém mraveništi. Pracujeme na organizaci práce a naše produkty se rozrostly o bezlepkové snídaňové kaše s proteinem ve čtyřech tradičních příchutích. Sortiment doplňujeme posléze i o dřevěné snídaňové misky a lžíce. Po nějaké době přidáváme ještě vydatné proteinové palačinky s vlákninou. Začínáme také dodávat proteiny do několika vybraných fitness center po celé České republice a menších obchodů se zdravou výživou. Vrací se nám semínka vývoje, který neustále provádíme a přicházíme s novým kolagenem s vysokým obsahem ovoce a to ve čtyřech příchutích - jahoda, malina, mango a kakao. Do balení přidáváme ručně dělanou dřevěnou odměrku z bukového dřeva. Ke konci roku před Vánoci startujeme se dvěma novými snídaňovými kašemi, konkrétně jablko + skořice a čokoláda + kokos.

Hned začátkem roku vydáváme skvělé novinky - naše první proteinové tyčinky s vysokým obsahem vlákniny a kolagenu, se kterými slavíme dosud nebývalý úspěch. Také se nám daří trojnásobně zvětšit a rozrůstáme se o nové členy. Navyšujeme kapacity výrobních prostor a expedujeme denně po paletách. Objednávky se počítají měsíčně na tisíce. Ke konci ledna přicházíme s dalšími novinkami jako je naprosto unikátní spalovač, colostrum, zázvorová a rakytníková šťáva, marmelády a acerola. Zároveň pracujeme na dalších novinkách, které v tomto roce plánujeme představit.

Adresa výrobce: NATURALPROTEIN s.r.o. © Studentská 480 / 27B, Karlovy Vary, 360 07

Uvádí na trh: NATURALPROTEIN s.r.o. © Studentská 480 / 27B, Karlovy Vary, 360 07

Celý popis

od 29 Kč do 949 Kč
-
výpis typu seznam výpis typu náhled
Setřídit podle názvu A - ZZ - A,   | ceny  od nejnižší,   od nejvyšší
+ DÁRKY za 169 Kč
výrobce: Natural Protein
949
+ DÁRKY za 626 Kč
výrobce: Natural Protein
obsah proteinů: 68%
339

Nacházíte se v kategorii: Natural Protein

home kontaktynapište nám
O nás Kontakty Speciální slevy Galerie sportovců Velkoobchod Vše o nákupu Platba kartou
0
0
377 461 999, 373 701 730
fitsport@fitsport.eu


Použité obrázky jsou ze serveru
Copyright (c) 123RF Stock Photos